4 مهر 1401

پیام وزیرآموزش و پرورش، به مناسبت آغاز سال تحصیلی و تقارن آن با هفته بزرگداشت دفاع مقدس

مولف: محبوبه خوشبویی   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

پیام وزیرآموزش و پرورش، به مناسبت آغاز سال تحصیلی 1402-1401 و تقارن آن با هفته بزرگداشت دفاع مقدس
                بسم الله الرحمن الرحيم 
هفته دفاع مقدس یادآور حادثه ای عظیم و به بار نشستن نتایجی عظیم تر در سیر انقلاب ملت ماست و هیچگاه از ذهن ملت محو نخواهد شد. مقام معظم رهبری (مدظله العالی)
تقارن هفته دفاع مقدس با ایام حزن و اندوه قیام و اربعین شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بار محتوایی و معنایی دفاع مقدس را برجسته تر کرده، هرچند پیام عاشورا و فلسفه قیام امام حسین(ع) همیشه چراغ راه و سلسله جنبان هشت سال دفاع مقدس بوده است. یکی از ثمرات بزرگ دفاع مقدس، فرهنگ سازی است؛ جوانان و رزمندگان اسلام در دفاع مقدس با از خود گذشتی و ایثارگری، آیین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی و ارزشی فرهنگی همه جریان ها و مسائل دیگر را تحت الشعاع قرار داد و زمینه ساز فرهنگ مقدسی شد که طریق اتصال به ملکوت را هموار کرد. جامعه بزرگ و سرافراز وزارت آموزش و پرورش نیز با درک مسئولیت خطیر خود همپای مردم با تمام توان در دفاع مقدس حضور داشتند و ضمن پشتیبانی جنگ، داوطلبانه در خطوط مقدم جبهه ها حضور یافتند و در این راه پرافتخار حدود ۳۶۰۰۰ هزار شهید دانش آموز و قریب ۵۰۰۰ شهید معلم و بسیاری جانباز و آزاده تقدیم حفظ استقلال و یکپارچگی کشور کردند. این حماسه های بزرگ در طول دفاع مقدس چونان برگ زرینی در تاریخ مبارزات حق طلبانه ملت ایران و تاریخ تطور تعلیم و تربیت کشور خواهد درخشید. اکنون در حالی «چهل و دومین سالگشت دفاع مقدس را گرامی می داریم که آن روحیه ی دلاورانه و رویکرد ستم ستیزانه به شایسته ترین شکل ممکن در نسل جوان تجلی یافته است که تحت پرچمی با عنوان بلند مدافعان حرم، در حال دفاع از حریم الهی هستند.
اینجانب به عنوان خدمتگزار کوچک ملت غیور ایران در دستگاه عظیم تعلیم و تربیت، ضمن گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس و نکوداشت یاد و خاطره شهدای عزیز و تکریم خانواده های معظم آنان و همزمانی بازگشایی مراکز پیش از دبستان، مدارس و دانشگاه های تربیت معلم در سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ پس از دو سال تعطیلی به علت ویروس منحوس کرونا، از همه کسانی که دل در گرو اعتلای فرهنگ و تمدن اسلامی دارند، به ویژه جامعه ی بزرگ تعلیم و تربیت، معلمان گرانقدر، دانش آموزان فهیم و اولیای معزز، درخواست می نمایم در نشر و ترویج ارزشهای دفاع مقدس در گام دوم انقلاب طبق منویات مقام معظم رهبری که از مهم ترین ضروریات جامعه به ویژه برای تقویت اراده جوانان و نوجوانان جهت مقابله با جنگ نرمی که از سوی معاندان نظام طراحی شده است به شمار می رود، به گونه ای برنامه ریزی نمایند تا فرهنگ ایثار و شهادت بیش از گذشته بین نسل امروز نهادینه شود.
 در پایان توفیق روزافزون آحاد مردم شریف ایران اسلامی خصوصا همه همکارانم در پاسداری و ادامه مسیر پرافتخار شهدا، ایثارگران و آزادگان را از خداوند منان مسألت می نمایم.
 
            یوسف نوری
             وزیر آموزش و پرورش

تعداد مشاهده (441)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "پیام وزیرآموزش و پرورش، به مناسبت آغاز سال تحصیلی و تقارن آن با هفته بزرگداشت دفاع مقدس"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید