26 تیر 1401

عید غدیر خم مبارک

مولف: محبوبه خوشبویی   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

عید غدیر
یکی از بزرگترین اعیاد شیعیان  و روز هجدهم ذی الحجه که پیامبر اکرم به دستور خدا امام علی (ع) را به مقام خلافت و امامت منصوب کرد. واقعه غدیر در سفر حجه الوداع سال دهم و در سرزمین غدیر خم روی داد.
در احادیث شیعه تعابیری هم چون عید الله الاکبر ( بزرگترین عید الهی ) عید اهل بیت محمد( ص) و اشرف الاعیاد ( والاترین عید ) برای این روز به کار رفته است .شیعیان در سراسر جهان این روز راگرامی داشته و جشن می گیرند .
عید غدیر بزرگترین عید شیعیان و یکی از مهمترین مناسبت‌هایی  اسلامی است روزی که تکلیف جانشین پس ازپیامبر اکرم مشخص و مسیر آینده دین اسلام به عنوان کاملترین دین الهی ترسیم شد.
اهمیت غدیر را باید در آیات روشن قرآن کریم جستجو کرد؛ جایی که خداوند متعال در آیه اکمال،ازعبارت «الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ» استفاده می کنند. بنابراین با واقعه‌ای مهم و سرنوشت‌ساز روبه‌رو هستیم که باید برای هرچه بیشتر شنیده شدنش زحمت کشید و تبلیغ کرد.
عید غدیر فرصتی مغتنم جهت تبیین اهمیت ولایت در جامعه اسلامی وجبران غفلت‌های صورت گرفته در جاری سازی فرهنگ غدیر در جامعه است. 
توسعه و ترویج سیره علوی و فرهنگ  ولایی در سطح جامعه و به ویژه در تعامل با گروه‌های هدف جوان و نوجوان به عنوان سرمایه‌های اصلی نظام دربرابر  شبیخون فرهنگی و جنگ نرم دشمنان، آینده اسلام را بیمه خواهد کرد.
 

تعداد مشاهده (859)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "عید غدیر خم مبارک"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید